Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Сөйлем  мүшелерінің  байланысы. -

Сөйлем мүшелерінің байланысы.

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2173 | Размер: | Автор: гость
. Павлодар облысы
«Павлодар ауданының Красноармейка орта жалпы білім беру мектебі» ММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Мухаметалина Ардак Аманкуловна

Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы : Сөйлем мүшелерінің байланысы. 1-сабақ
Сабақтың мақсаты: Сөйлем мүшелері туралы түсініктерін жетілдіріп, олардың байланысы туралы білімдерін дамыту.
Сабақтың міндеттері :
1. Сөйлем мүшелеріне дұрыс сұрақ қоя білуге, сөйлем мүшелерін айыра білуге үйрету;
2. Дұрыс түсініп және мәнерлеп оқу, жазу дағдыларын қалыптастыру ;
3. Білім беру арқылы оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауы мен тілін шыңдау . Бір-бірінің сөзін тыңдай
білуге дағдыландыру;
Жұмыс түрі: 1) жеке-жұмыс 2) жұппен жұмыс 3) топпен жұмыс.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: диалог, сын-тұрғысынан ойлау, «Синквейн» әдісі, «Қарлы кесек»
Сабақта кездесетін кедергілерді жеңу:1) сәтті психологиялық ахуал тудыру; 2)психологиялық, танымдық қабілеттерін ескеруде топтарды қалыптастыру;
Оқып-үйренудің нәтижесі: тұрлаусыз мүшелер туралы білу және тұрлаулы мүшелерден ажырату ;
Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау: 1) өзін –өзі бағалау 2)бірін-бірі бағалау; 3) топпен жұмыстың бағасы; 4) формативтік бағалау; 5) суммативтік бағалау;
Негізгі дерек көздер : үлестірмелі қағаздар , кластерге арналған плакат; үлестірмелі карточка
Қолданылған модульдер:
• оқытумен оқудағы жаңа тәсілдер;
• сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
• оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;
• талантты және дарынды балаларды оқыту;
• оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу;
• оқытудағы басқару және көшбасшылық

Сабақ кезеңдері Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Жұмыс түрі Бағалау Қолданылған модуль түрі
Ұйымдастыру
Геометриялық фигураларды құрастырып, топқа бөліну Оқушылар геом. фигураларды жинап, топқа бөлінеді. Өздік және
топпен
ОЖТ. ЖЕСО
Психологиялық ахуал тудыру Оқушыларды сәлемдестіру Балалар орындарынан тұрып, тек қимыл әрекетпен бір-бірімен амандасады. Жұппен Формативті ОЖТ

Үй тапсырмасын
тексеру 5жаттығу.берілген сөздерден сөйлем құрап жазу Әр топтан бір оқушы өздерінің құрастырған сөйлемдерін оқиды,келесі оқушы сұрақ қояды.
Топпен жұмыс
Блум түймедағы бойынша жаңа сабаққа шығу Түймедақ күлтешелеріне сұрақтар жазылады.Тақтаға іліп қоямын. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Еске сақтау,түсіну,талдау,бағалау,шығармашылық сұрақтары
Бірін-бірі тексеру
Формативті Оқыту үшін бағалау
«Адасқан сөздер» ойыны Тақтаға ретсіз жазылған сөздер ілінеді.
1.Сөздерге сұрақ қойып, реттеп жазады.
2.Сызба арқылы байланысын анықтайды 1. сөйлем мүшелерінің ретімен қойылмағанын анықтайды
2. сөздерді орындарын қойып,сөйлем құрастырады.
3.сызба арқылы байланыстыру
Жеке-дара

Өзін-өзі бағалайды, жұптасы бағалайды

СТО.ОүБ
ТжДБО


Оқулықпен жұмыс

3-жаттығу бойынша тапсырмалар.
Тұрлаулы мүшелермен байланысатын сөздерді жазу
Әр сөзді мұқият жазады, сұрақ қояды. Қандай мүше екенін анықтайды. Жұппен
топпен

формативті

Өзін-өзі басқару және көшбасшылық
ЖЕСО
4-жаттығу.көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып сөйлемдерді көшіріп жазу
Сұрақтардың орнына жазылғансөздердің сөйлемнің қай мүшесі болатынын анықтайды.
Кластер құру

Алдарына плакат, маркер таратып, тапсырманы түсіндіремін «сұрақтар » тақырыбына кластер құрастырады. топпен
суммативті
СТО

«балық сұлбасын» құрастыру
Балық сұлбасының үстіңгі жағына сұрақтар жазылады , астыңғы сүйектеріне оқушылар жауаптарын жазады Кім? Не? Қайтті ? Кімде ? Ненің ? Қашан? Не үшін ? Қалай ? Неде ? Қайда?
Кіммен ? Нешінші? Кімге? Неше?
Жеке дара,
жұппен,топпен .
формативті


АҚТ

Бағалау
Өзді-өздерін бағалайды,мұғалім жиынтық баға қояды.
Бір-біріне бағаның қойылуын түсіндіреді.
Жеке, топпен Өзін-өзі бағалау(ф)
Суммативті бағалау
Үйге тапсырма Ірімшік,сағат,бала, қыс сөздеріне 5жолды өлең құрастыру синквейн
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.