.
.
ОҚО, Бәйдібек ауданы, Мыңбұлақ ауылы, «Бөген» жалпы орта мектебі Сөйлем туралы берілген білімді қайталау.
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 3540 | Размер: | Автор: гостьДемеу Мейіркүл, бастауыш сынып мұғалімі
3-сынып
Сабақтың тақырыбы: Сөйлем туралы берілген білімді қайталау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі:Оқушыларға сөйлем туралы түсінік беру,таным мүмкіндігін анықтау, өзіндік жұмыс істеуге, іздеуге үйрену.
Дамытушылығы: Сөйлемді жүйеге құруға,өздігінен қорытынды шығара білуге дағдыландыру,ойлау жүйесін дамыту.
Тәрбиелігі: Оқушылардың логикалық ойлау сезімін ояту және ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.
Әдісі: Сұрақ-жауап түсіндіру, көрнекілік әдісі, деңгейлік тапсырма.
Сабақтың көрнекілігі: Тірек сызба, топтық тапсырмалар, ребус плакат, суреттер, буклеттер,семаногикалық карта, адасқан сөздер үлестірмелік Венн .
Пәнаралық байланыс: диограмма, дүниетану,ана тілі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.
-Міне, балалар,кемеңгер, ғүлама ақындарымыз тіл і- туған тіліміз қазақ тілі сабағын бастаймыз.
Өткенді пысықтау.
Үй тапсырмасын сұрау “Әдепті бала- арлы бала” шығарма жазу. Жазған шығармаларын тексеру, әдептілік тақырыбына байланысты сұрақтар қою.
“Жалғастыру”ойыны.
Не істеуге болмайды.
1-топ.Үлкендердің алдын кесіп өтуге болмайды.
2- топ. Құстарды атуға болмайды.
3-топ. Оқулықтарды жыртуға болмайды.
2-кезең.Жаңа сабақ.
-Балалар, біз алдымен ребус шешіп алайық.
С.,Көйлек.М.
“Бәйге” ойынын ойнайық.
1.Сол жақтағы 30 сөйлем 1 неден құралады?
2.Ортадағы 40. Сөйлем қандай әріптен басталады?
3.Оң жақтағы 20.Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады?
4.Сол жақтағы 20.Сөйлем аяқталған соң қандай тыныс белгі қойылады?
5. Ортадағы 50.Сөз таптарын ата?
6.Сол жақтағы 10. Мәтін дегеніміз не?
7.Оң жақтағы 10. Мәтін дегеніміз не?
8.Ортадағы 50. Сөйлем қандай ойды білдіреді?
9. Сол жақтағы 10. Сөйлем нешеге бөлінеді?
3 кезең.Көркем жазу.
Дәптермен жұмыс.
.
Сөздерден құралады
Сөйлем
Бірінші сөз бас әріптен бастайды.
Соңына нүкте қойылады.
Оқулықпен жұмыс.
1-топ.Ақан шанаман сырғанады.
2-топ.Оқушылар қалаға барды.
3-топ. Сенің атың кім?
4 кезең. Сергіту сәті.
5-кезең.Симантикалық картамен жұмыс.
Сөйлемдер түсті суытты Жатыр
Қыс +
Күн +
Жерде қар +
Балалар тақырыбының тыныс белгілеріне байланысты жұмбақ жасырамын, сендер ойлана отырып табыңдар.
1-топ. Өзім сөзден тұрамын,
Хабар мен нүкте жинағым.
(Хабарлы сөйлем)
2-топ. Мен де сөзден тұрамын
Сұраулы ойды құрадым.
Өзгеден жауап сұрадым.
(Сұраулы сөйлем)
3-топ.Қуану, ренжу, өкіну,
Мақсатым соны сездіру
Ұранды да айтамын
Қарқындап барып қайтамын
(Лепті сөйлем)
6-кезең.
Шығармашылық жұмыс.
1-топ. тепті шана Балалар
2-топ.Сұлу неткен Табиғат
3-топ. Бардың? қайда сен
7 кезең. “Жүйрік ойлы, тапқыр кім?” ойыны.
Жұмбақтар шешу.
Ойды аяқтап қорытады
Соңында доп тұрады.
(Сөйлем)
Сөзді құрап, доп тіземін
Қоя салсаң, бір тары
Жаңалықты жеткіземін.
(Хабарлы сөйлем)
Жауап сөз қалап тұрады. (Сұраулы сөйлем)
Ұранды, шаттықты
Өкініш, аптықты
Білдіріп ойын талайдың
Шарға ине қадаймын
(Лепті сөйлем)
8 кезең.
Қорытынды.
Венн диограммасы.
Мәтін мен сөйлемнің ортақ қасиеттерін топтастыру.
Қорытынды.
Бағалау.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.