Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Ұшқан  ұя.  Б.Момышұлы -

Ұшқан ұя. Б.Момышұлы

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 3575 | Размер: | Автор: гость
. Жамбыл облысы Байзақ ауданы Сыдық Абланов атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Берсинова Лаззат Аманжоловна
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сыныбы: 4 "Б"
Тақырыбы: Ұшқан ұя. Б.Момышұлы
Мақсаты: 1.Білімділік. Б.Момышұлының өмірі мен шығармашылығына тоқталу, мәтінді мәнерлеп, түсініп оқуға дағдыландыру.Мазмұны мен идеясын ашу,кейіпкер бейнесін терең таныту.
2.Дамытушылық. Түсініп оқуға машықтандыру, сөздік қорын молайту.
3. Тәрбиелік. Елін, жерін ,отбасын құрметтеу,қорғау арқылы оқушылардың бойына ұлттық тәрбиені сіңіру, ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
а) Мәтіннің мазмұнын түсінеді, автор жайлы толық біледі.
ә) Әдіс- тәсілдердің көмегімен жылдам ойлайды,сөздік қорлары дамиды.
б) Өз Отанын, елін, жерін сүюге тәрбиелейді.
Сабақ типі: Жаңа білімді меңгерту.
Сабаққа кіріктірілген модуль: Сын тұрғысынан ойлау әдіс - тәсілдері
Керекті жабдықтар: интерактивті тақта, слайдтар ,плакат, маркер, стикер.
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері
Қазақтай қайсар елім бар
Кең байтақ мынау даламда Қарттарым-асыл қазынам Өсиет айтқан ғаламға Оқушылар шеңбер бойлап, хормен айтады
Бағалау парақшасын беру Топқа бөлу
I-Қайсар III-Өжет
II-Батыл
Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Алтын ережесін есте сақтау
Үй тапсырмасын тексеру 5 минут "Кішіпейілділік мәтінінің мазмұнын сұрау
А) М.Ғабдилмен кім?
Ә)М.Әуезов кім?
Ерлік туралы мақал- мәтелдер айту.( мағынасын түсіндіру) Мәтіннің мазмұнынан кезек-кезек айтады. Топтар бір-біріне сұрақ қояды.

Мағынаны тану.
"Түртіп алу" әдісі

+ -жаңа нәрсе
- келіспеймін
v- білемін
? - түсініксіз

Сергіту сәт

"Кім жылдам?" әдісі

"Рольдегі оқушы" әдісі

Қорытындылау

Үйге тапсырма

Оқушыларды бағалау

Кері байланыс -Балалар, бүгін біз Б.Момышұлының "Ұшқан ұя" әңгімесімен танысамыз.
-Б.Момышұлы жайлы не білесіңдер?

1)Оқулықпен жұмыс
2)Топқа бөліп оқу, мазмұнын айтады
Дәптермен жұмыс
Айттыру-құда түсіп, қыз алып беру
Баба-арғы ата
Бата жөні өзіңдікі-батаны өзің бергенің жөн

"Көңілді күн

Топқа тапсырма
I-топ "Қайсар"
Батырдың бабасын сипатта
II-топ"Батыл"
Батырдың әжесін сипаттап бер
III-топ"Өжет"
Батырдың әжесі кандай адам болған?

I топ
Б.Момышұлы жайлы бес жолды өлең жазу
II топ
Имаш атасының батасын бір сөйлеммен қорытындылап жаз.
III топ
"Ұя" сөзін оқығанда ойыңа не келеді?

-Сонымен балалар бүгін қандай тақырыппен таныстық.
-Б.Момышұлы кім?
-Автор "Ұшқан ұя" деп нені меңзеп отыр
-Отбасы мүшелерін ата.
Сабақты Момышұлының нақыл сөзімен аяқтағым келіп отыр.
- Тексізден тезек артық.
- Халықтың ізгі дәстүрі - біздің ең асыл мұрамыз.

Мәтіннің мазмұнын түсіну.Батырдың өмірі жайлы эссе жазу.

Бағалау критерийі

-Бүгін сабақ ұнады ма?
-Өз жұмысыңа көңілің тола ма?

Ауызща жауап береді, сызбаға жазады

Әр топ мүшесі мазмұнын айтады

Дәптерге жазып алады

Видиороликтегі қимылды қайталау

Топпен жұмыс

Өлең жазады

Суретін салады, қорғайды

Топпен жұмыс

Күнделікке жазу.

Оқушылар өз ойларын бағдаршам көзіне іледі.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.