.
.
Алғабас жалпы орта мектебінің Сын есім 1-6 жаттығу
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2357 | Размер: | Автор: гостьбастауыш сынып мұғалімі Адырбекова А.
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Сын есім 1-6 жаттығу
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Өз бетімен жұмыс жасату арқылы оқушылардың сын есім
туралы білімдерін пысықтау, толықтыру бекіту.
Дамытушылық: Оқушылардың оқу әрекетімен шұғылдану арқылы
теориялық ойлау, сөйлеу қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Адамгершілікке, әдептілікке, шығармашылықпен жұмыс
істеуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: Сөйлеу тілдік, сөздік қорын байытады, топта жұмыс істеуге тәрбиелеу.
Сабақта қолданылатын
Әдіс-тәслдер: Топтастыру, сұрақ-жауап, бағалау, ой-қозғау әдісі, кубизм әдісі, кластер, формативті бағалау.
Сабақтың жұмыс түрі: Жаңа сабақ.
Сабақтың барысы:
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Түсіндірмелі
Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсрымасын тексеру.
Кластер әдісін қолдану.
Қазақ тілінде неше сөз табы бар?
1-топ – Етістік
2-топ – Зат есім
3-топ Сын есім
Жұптық жұмыс
Қазақ тілінде неше септік бар?
7 септікке талдау.
Ауылдың суреті белгіленген (слайд) осы суретте заттың атын білдіретін сөздерді теріп жаз.
Жазған зат есімдерге сын есім ойлап жазыңдар.
Оқулықпен жұмыс жұптық жұмыс өлеңді мәнерлеп оқу.
Жұмбақты оқып жатқа жаз.
Диктант түрінде аламыз (слайд)
3 топқа кластер тарату. Берілген сын есімдерге сай келетін затты табу.
Түсіп қалған сөздерді төменнен тауып өз орындарына қойғызу.
Сергіту сәті:
Бағалау әдісін қолдану.
Стикер әдісін қолдану.
Үйге тапсырма. Топ басшылармен таныстыру.
Үйге берген жаттығуды бір-бірін тексеріп баға береді.
Оқушылар берілген тапсырманы талдайды, қорғайды.
Оқушылар берілген сөзге жұптасып 7 септікке талдайды.
Оқушылар берілген тапсырманы нақты орындайды.
Бұақ – мөлдір, таза, салқын
Орман – ну, қалың
Құстар –
Тау – биік, аласа.
Оқушылар берілген тапсырманы нақты орындайды.
Оқушылар жұмбақтың шешуін табады. Бір-біріне топтасып 1 жұмбақ жасырады.
Диктант түрінде жазады. Сын есімдердің астын сызып, қайсысы негізгі туынды екенін айтады.
Берілген сын ес імдерге сай келетін затты т оптасып табады сол затты айтқанын дәлелдейді.
Оқушылар топтасып түсіп қалған сөздерді өз орнына қояды. Бірінші болған топ бингот дейді.
Әр топ басшылары кімнің белсенді қатысқаны туралы анықталады. Бір-біріне баға беріледі.
Әр оқушы стикерге не білдім? Не білгім келеді? Өз ойын жазып тақтаға іледі.
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. Топқа бөлу.
Бағалау әдісін қолдану.
Ой қозғау әдісін түсіндіру 5 мин.
Ой қозғау.
Интерактифті тақтамен жұмыс.
Жиынтық бағалау.
Мұғалім нәтиже береді.
Форматифтік бағалау.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.