Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Сызбаға өлшемдерді түсіру -

Сызбаға өлшемдерді түсіру

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2984 | Размер: | Автор: гость
. Атырау қаласы, үш тілде оқытатын дарынды
балаларға арналған мамандандырылған
№30 мектеп-гимназиясының бейнелеу өнері
және сызу пәнінің мұғалімі Кубашева Жаудир Курмангазиевна

Тақырып Сызбаға өлшемдерді түсіру
Мақсаты Ойлы, сыни оқу дағдысын дамыту, коммуникативтік дағдысын жетілдіру, сызба сызықтарын еске түсіру арқылы габариттік өлшемдермен жұмыс жасауды үйрену
Күтілетін нәтиже Ақыл ойларын, іскерлік белсенділіктерін, шығармашылықтарын шыңдау. Бір-бірінің ойына пікірлерін еркін қоса алады. Бір-бірімен қарым-қатынасы қалыптасады. Бір-бірін тыңдай білуге үйренеді, бағалай алады. Топтасуды үйренді, мағынаны ашуда бірлесе жұмыс атқаруға дағдыланды, білімін кеңейтті.
Кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Бағалау Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі /2 мин/ /Маралша амандасу/ арқылы бір-бірімен амандасу, мозайка арқылы топтастыру. Бір-бірімен қолдарымен, тұяқтарымен, мүйізбен амандасқан бейнесін көрсету арқылы амандасу рәсімін жасайды. Мозайка құрастырылып топқа бөлінді. Оқулық, сыни тұрғысы
нан ойлау
Қызығушы
лықты ояту/3мин/ Тақтадан сызба бейнесін көрсете отырып, оқушыларға сұрақ қою:
-Тақтада не бейнеленген?
–Дөңгелек тесігі бар пластинка
-Биіктігінің өлшемі қандай?
-Ұзындығының өлшемі қандай?
- Радиусының өлшемі қандай?
-Суретте тағы нені байқадық.
-Нұсқаманың өлшемі қандай? Бұл суреттегі ерекшелік сандардың үлкен және кіші екендігі, 50-ден жоғары сандар габариттік сандар деп аталады Әр топ оқушылары сызба суреті бойынша тақырыпты ашады, мақсатын айқындайды. Уақыт пайдалануы, сабақтың негізгі мақсатын шеше білуі АКТ, Диалог
тық оқыту
Мағынаны тану
/15 мин/ Әр топқа әр түрлі нәрсенің кескінін бере отырып оқушылардың өздеріне кіші және габариттік өлшем қоюға тапсырма беру. Оқушылар оқулықтағы сызба жұмыстарын дәптерлеріне, флипчартқа орындап, ортаға шығып, әрбір топ сызба жұмыстарын қандай өлшемде және қандай габариттік өлшем пайдаланғанын түсіндіреді. Осы тапсырмадан кейін қол шапалақтау арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Мағынаның ашылуын бағалау.
Топтық бағалау, екі жұлдыз, бір тілек. Ойларын нақты дәлелдей алуы. Сыни тұрғысы
нан
ойлау
Ой толғаныс /10 мин/ Оқулықпен жұмыс.
№13 жаттығу. Біз не үйрендік? Зейінін байқау. Әр топқа карточка қағаз үлестіру. Зерттеудің шеберлігі
Бағалау.
1.Белсенділігі
2. Ұйымшылдығы
3. Уақытты тиімді пайдалануы
4. Тақырыпты аша білуі
5. Сызба жұмысының нақты орындалуы Сызба кескінінің өлшемдерін түсіру, орындалу жолдарын көрсету. Жұппен, топпен бірлесе отырып,
А4 пішімге өлшеммен түсіру жұмыстарын жалғастырады. Біз не үйрендік? /стикерге әрқайсысы бір-бір сөйлемнен жазады/, сұрағын, ұсынысын жазады.Сабақ соңында көңіл-күйді смайлик арқылы білдіреді. Топтық бағала

Оқушылар бағалау парағын толтырады
Сабақты талдау Не сәтті өтті?
Не сәттсіз өтті?
Нені дамыта аласыз? Нені өзгерткіңіз келеді?
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.