Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Сызба қаріптері -

Сызба қаріптері

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2350 | Размер: | Автор: гость
. Атырау қаласы, үш тілде оқытатын дарынды
балаларға арналған мамандандырылған
№30 мектеп-гимназиясының бейнелеу өнері
және сызу пәнінің мұғалімі Кубашева Жаудир Курмангазиевна

Тақырып Сызба қаріптері
Мақсаты Ойлы, сыни оқу дағдысын дамыту, коммуникативтік дағдысын жетілдіру, әріп, қаріп жазу жолдарын меңгеру, ақыл ойларын, іскерлік белсенділіктерін, шығармашылықтарын шыңдау.
Күтілетін нәтиже Бір-бірінің ойына пікірлерін еркін қоса алады. Бір-бірімен қарым-қатынасы қалыптасады. Бір-бірін тыңдай білуге үйренеді, бағалай алады. Топтасуды үйренді, мағынаны ашуда бірлесе жұмыс атқаруға дағдыланды, білімін кеңейтті.
Кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Бағалау Ресурс
тар
Ұйымдастыру кезеңі /2 мин/ Психологиялық трнинг, оқушылармен топтастыру әдісін жіргізеді.
Мейірімді жүрекпен,
Ақ пейілді тілекпен. Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық!
Ынтымақтастық қалыптастыруда /Әріптер сөйлейді/ психологиялық тренинг арқылы топтастыру. Оқушылар сабаққа келгендегі көңіл-күйін смайлик арқылы білдіреді, /Әріптер сөйлейді/ тренингі бойынша, парақшаға жазылған әріп арқылы амандасып мысылы: /қайырлы таң/, /амансың ба/, /сәтті күн/ деп бір-бірімен амандасып, қағазға жазылған /Сәлем/ сөзі бойынша топқа бөлінеді. Е Оқулық
Қызығушылықты ояту
/3 мин/ Тақтадан бейнелер көрсетілді, яғни бейненің әріпке
ұқсастығын табу.
-Бұл бейне қандай әріпке ұқсайды?
-А әрпі үй шатырына
-З әрпі ұшқан құсқа
-Ф әрпі палуанға т.б Оқушылар бейненің қандай әріпке ұқсайтындығын анықтайды, тақырыпты ашады, мақсатын айқындайды. /Уақыт пайдалануы, сабақтың негізгі мақсатын шеше білуі/ Интерак
тивті тақта
Мағынаны тану /15 мин/ Әр топқа сөздер жазылған қағаз үлестіріледі
1-топқа- /Біз/
2-топқа- /Батыр/
3-топқа- /Мықты/
4-топқа- /Күшті/
5-топқа -/ Баламыз/
Сергіту сәті.
Практикалық жұмыс.
Әр топқа сөздер жазылған қағаз үлестіріледі. Мысылы:
1-топ-/Астанам-бас қалам/
2-топ-/Қазақстан елім менің/
3-топ-/Мен бақытты баламын/
4-топ-/ Біз бақытты отбасымыз/
5- топ-/Болашақ біздің қолымызда/ Жұппен,топпен бірлесе отырып, пікірталасу арқасында жауап іздейді, топ бір-біріне жұмбақтап әріптерді
іс-қимылмен көрсетеді. Осы тапсырмадан кейін қол шапалақтау арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Қағазда жазылған сөздерді А4 пішімге биіктігін 1 см, ені 7 мм болатын өлшеммен түсіру жұмыстарын жалғастырады. Мағынаның ашылуын бағалау.

Ойларын нақты дәлелдей алуы.

Топтық бағалау, екі жұлдыз, бір тілек. Сыни тұрғысы
нан ойлау.
Ой толғаныс /10 мин/ Біз не үйрендік ? Зейінін байқау туралы ойын. /Болашаққа хат/ жазу. А4 пішімге 2 есе үлкейтілген өлшем бойынша жұмыс жасайды немесе түрлі формада жазу. Менің өзгерісім Бағалау Біз не үйрендік? /стикерге әрқайсысы бір-бір сөйлемнен жазады/, сұрағын, ұсынысын жазады. Сабақ соңындағы көңіл-күйді смайлик арқылы білдіреді. Өзін-өзі бағалау үшін жеке тұлғаға тән 20 асыл қасиетті тақтадан оқып, соның ішінен өз ойларынша идеал деген 5 сөздің ішінен өз бойындағы бар қасиетті белгілейді, өзін-өзі бағалайды. Екі жұлдыз, бір тілек, біліктілік, кеңпейілдік, білімділік, бауырмалдық, төзімділік, әділдік, ақвлдылық, тіл табысушылық, тұрақтылық, ұқыптылық,ашықтық, сенімділік, сапалық, еңбекқорлық.

Сабақты
талдау
Не сәтті өтті?

Не сәттсіз өтт?і
Нені дамыта аласыз? Нені өзгерткіңіз келеді? Оқушыларды сыни тұрғыдан ойлауға, әлі де нақты шешім қабылдай білуге қалыптастырғым келеді
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.