Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Тазша баланың тапқырлығы -

Тазша баланың тапқырлығы

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 2604 | Размер: | Автор: гость
. 5ғ - сынып 20.10.15 Пәні:
әдебиет Мұғалімі: Насретденова А.Е.
Сабақтың тақырыбы Тазша баланың тапқырлығы
Мақсаты Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту, тапқырлыққа үйрету
Күтілетін нәтиже А.Оқушылардың ойы дамиды, тапқырлыққа үйренеді;
Б. Адамгершілік қасиеттерді үйренеді;
С. Басқа ертегілермен салыстыра алады, айырмашылығын ажырата алады.
Керекті жабдықтар 5-сынып оқулығы, нұсқаулық, ресурстық парақтары, маршруттық карта, жұмыс дәптері, стикерлер,кері байланыс парағы
Пайдаланылған әдіс–тәсілдер. ЖАҢА ТӘСІЛДЕР: «Бағдаршам» әдісімен өзара бағалау, Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау, жоғары, төменгі дәрежелі сұрақтар, «Галерея» әдісі бойынша постер қорғайды.

Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе 2 минут

6 минут 1. Ұйымдастыру
«әліпби» арқылы оқушыларды топқа бөліп аламын.
2. Үй тапсырмасын тексеру:
«Қырық өтірік» ертегісі мазмұны
Жұптық жұмыс(үштікте орындау)
Ортаға шеңбер жасап тұрады, бір-біріне жақсы тілектерін айтады. үш топқа бөлінеді.
2 «Бағдаршам» әдісімен өзара бағалау
Тұсаукесер 3 минут
Тазша балаға кластер құрастыру
Тазша-жас, кедей, батыл, айтқанынан қайтпайды, тапқыр Оқушылар ойлаған сөздерді жазып, солар туралы өз түсініктерін айтады

Негізгі бөлім 17 мин

9 мин
1 Ертегінің жанрлық ерекшелігі, кейіпкерлер
2 Өтірік айтуға себепкер кім?
3 ертегіні бөлімдерге бөліп, әр бөлімге тақырып қойғызу
1 Ханның бұйрығы
2 Тазшаның сарайға келуі
3 Жылқышы Тазша
4 Екі етіктің төбелесі
5 Табылған етік
Сөздікпен жұмыс:
Бүлік-дау-дамай, желігу-қызбалық, елігу, ділмар-шешен, сүймен- құрық, мүшел т.б.
Ертегі оқиғасы проза түрінде де, өлең түрінде де кездеседі. Әрқайсысы топта бірлесіп жұмыс жасайды.
Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалайды.
Топтағы әрбір оқушы өзіне берілген тапсырманы орындайды, түсінбегендерін көршісінен сұрайды Орындап болған соң критерий арқылы өзін-өзі бағалайды.
Қорытынды 4 мин

«Сэндвич»әдісі арқылы кері байланыс жасау
Үйге тапсырма: өтірік өлең немесе өтірік ертегі құрау
Әрбір оқушы сабақтан алған әсерін,күйін, сезімін кері байланыс парағын толтыру арқылы көрсетеді.
Үй тапсырмасын жазу .
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.