Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Өтілген әріп, дыбыстарды қайталау -

Өтілген әріп, дыбыстарды қайталау

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1688 | Размер: | Автор: гость
. Жамбыл облысы, Меркі ауданы
№8 Гранитогорск орта мектебі
бастауыш сынып мұғалімі
Құдайбергенова Зауреш Асанбекқызы
Пәні: Сауат ашу 27.10.2015 жыл
Сыныбы: 1 «А»
Сабақтың тақырыбы: : «Өтілген әріп, дыбыстарды қайталау».
Сабақтың мақсаты: дыбыс және әрпі туралы білімдері қалыптасады,
сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың міндеті: 1. Дауысты және дауыссыз дыбыстарды қайталайды.
2. Сурет бойынша сөйлем құрастырады.
3. Бірлесе жұмыс жасап үйренеді.
Сабақтан күтілетін нәтиже:
1. Дыбыс пен әріптерді ажырата алады.
2. Сөдерді буынға бөліп, дыбыстық талдау жасайды.
З. Бірлесе жұмыс жасай алады.


Уақыты Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ресурстар
3 минут

Ұйымдастыру кезеңі
Ынтымақтастық атмосферасын құру,бір-бірлеріне қарама-қарсы тұрып тілектер мен еркелететін сөздер айтқызу Оқушылар бір-бірлеріне жақсы тілектермен сөздер айтады.

3 минут

10 минут
Топқа бөлу

Үй тапсырмасын
пысықтау
Оқушыларды әріптер арқылы топтарға бөлу
1-топ Аа
2-топ Тт
3-топ Бб

Өткен сабақта қандай дыбыспен таныстық?

Суреттегі қандай аңдар?

Неге оларды жыртқыш дейміз?


Сөздерді баған бойынша оқу

Мәтінді

Мәтін бойынша түсінік

Сергіту сәті: Әріптер бойынша өз тобын анықтайды

Топтардан шыққан оқушылар үй тапсырмасына бойынша сұрақтарға жауап береді.
Ң дыбысымен
Жабайы

Өйткені олар ұсақ жануарлармен қоректенеді.

Бағандағы сөздерді
Қаламқас, Елнур, Мирас оқиды.

Ернур, Асет

Азат, Нұрсұлтан

Ағаштар тербеледі,
Алдымнан жел еседі.
Кіп – кішкентай балалар,
Үп- үлкен болып өседі.


Әриптер

оқулық
6 минут

Миға шабуыл

Сөздерге сәйкес суреттерді тап, оларды сызық арқылы қос. Оқушылар
топтасып орындайды
Суретті таратпа қағаз А4

5 минут

3 минут

1 минут

4 минут

4 минут Сұрақ- жауап

Кім жылдам?

Деңгейлік тапсырма

Жаңа сөзді табу
- Дыбыстар нешеге бөлінеді?
- Дауысты дыбыстар қалай айтылады?
- Ал, дауыссыз дыбыстар ше?
- Дауысты дыбыстар қандай дөңгелешектермен белгіленеді?
- Ал дауыссыз дыбыстар ше?
- Дыбыс дегеніміз не?
- Әріп дегеніміз не?

Мен дыбыстарды атаймын
А, Б, С, Ж, П, О, Ы, С, Ұ, Т, У, Қ

Сергіту сәті:

Суретті кима қағаз таратамын, суреттегі заттарды атайды, буынға бөледі, дыбыстық талдау жасайды.


Оқушыларға қима карточка таратамын.

Сауалдарға жауап береді

Оқушылар қызыл және көк
дөңгелекшелер арқылы дыбыстардың дауысты, дауыссыз екенін анықтап жоғары көтереді

Би қимылдары

Оқушылар бұл тапсырманы жеке орындайды.
Қызыл және көк текшелерді пайдаланады.
Сөзде неше дауысты, неше дауыссыз дыбыс барын анықтайды.

Жұптық жұмыс
Тапқан сөздеріне түсініктеме береді
Қима қағаздар

Дөңгелекшелер

АКТ

карточка
3 минут

2 минут Оқушыларды мадақтау

Бағалау
Бүгінгі белсенді қатысқан оқушыларды ерекше мадақтау

Жинаған смайликтерінің санына қарай бағалау
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.