.
.
Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы Қ.Нығманов атындағы жалпы орта білім беру мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Намазбаева Гүлбану Қашаубайқызы. Өткенді пысықтау. Есептің жанама түрі.
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1287 | Размер: | Автор: гостьСабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау. Есептің жанама түрі.
Сабақтың мақсаты:
11 санының құрамы туралы алған білімдерін жүйелеу, жинақтау,
бекіту.
2) Жазбаша,ауызша есептеу дағдыларын арттыру. Оқушылардың ойлау
қабілетін дамыту.
3)Оқушыларды математикалық мәдениетке, сауаттылыққа, ұқыпты-
лыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: білімді бекіту
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта, маркерлі тақта
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, ақпараттық,жеке, топтық жұмыс
Жаңа технология: дамыта оқыту технологиясы
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру: Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ.Психологиялық ситуация:
Қуанамын менде
Қуанасың сенде
Қуанамыз бәріміз
Арайлап атқан күнге
а)Математикалық диктант:
1.Он мен үштің қосындысы; 5. Алты мен бестің қосындысы;
2. жиырма төрт пен төрттің айырмасы; 6.он бес пен бестің айырмасы.
3.отыз бен бестің қосындысы;
4. он тоғыз бен тоғыздың айырмасы.
ІІІ.Проблемалық ситуация
Өткен сабақта қандай санның құрамымен таныстыңдар?
- Сабақтың мақсаты қандай?
III.Бекіту сабақ: №1 интербелсенді тақтамен жұмыс.Сәйкес санды таңда
+ = 11
№2. Тақтамен жұмыс.
А) Айнұр 8 тәрелке, ал Нұрбол 3 тәрелке жуды. Балалар барлығы неше тәрелке жуды?
Айнұр-8 т.
Нұрбол-3 т. ? шешуі:8+3=11
Ә) Кері есеп құрастыр және шығар.
Айнұр-8 т.
Нұрбол-? т. 11т. Шешуі: 11-8=3
№3. Интербелсенді тақтамен жұмыс:
А) Айгүл 11 есеп, ал Серік одан 3 есеп шығарды. Серік неше есеп шығарды?
Айгүл-11 е.
Серік-?3 е.кем 11е.
3е. Кем
?е.
Айгүл-11 е., бұл 3е. артық
Серік-?е.
11е. 3е. артық
?е.
Есептерді салыстыру: 11-3=8
Есептердің мазмұны, берілген сандары, шешуі, жауабы бірдей, ал сұрақтары әртүрлі.
Сергіту сәті: «Қара жорға» биі
№4. Өзіндік жұмыс
Есептің берілуін сандық деректермен толықтыр және шығар: Әжей 11 самса пісірді.
самса желінді. Неше самса қалды?
Шарты:
Пісірді-11 с.
Желінді- с.
Қалды-?
Миға шабуыл №5 есеп. Ауызша есептеу.
11-5 10-6 12-2-5 14-4-2
9+2 6+5 6+4+2 8+2+3
7+4 11-2 5+5-6 7+3+8
№6 Маркерлі тақтамен жұмыс.
Тура теңдік және теңсіздіктер болатындай қалдырылған сандарды қой:
1* >13 70> *0 *0>20 16<1* 1*=*3 5*<**
Қосымша тапсырма: Ойын «Шаршыны толтыр!»
3
5
7
10
9
11 8 9 8 5 11
IV. Сабақты бекіту. Интербелсенді тақтамен жұмыс:
9+2=9+1+1=11 11-2=11-1-1=9
8+3= 11-3=
7+4= 11-4=
6+5= 11-5=
V. Рефлексия. VI. Бағалау. Үйге тапсырма: №2 (ә), №7
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.