.
.
Оңүстік Қазақстан облысы Зат есім
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1510 | Размер: | Автор: гостьҚазығұрт ауданы
П.Тәжібаева атындағы жалпы орта мектебі
бастауыш сынып мұғалімі
Миятбекова Ақбөпе Мелдеханқызы
2 сынып Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Зат есім
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Зат есім туралы оқушылардың білімдерін,ұғымдарын қайталау.Өз беттерінше жұмыс жасауғаүйрету.
Дамытушылық:Сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын,шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік:Оқушыларды ана тілін сүюге,адамгершілік қасиеттерін қалыптастыруға,ізденімпаздыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі:Сұрақ –жауап,оқулықпен жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі:Интербелсенді тақта,оқулық,тест.
Сабақтың барысы:Ұйымдастыру кезеңі.
Қазақ тілім-өз тілім,ана тілім,
Абай,Мұхтар сөйлеген дана тілім.
Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені,
Болашағым,бақытым,дара тілім.
Үй тапсырмасын пысықтау.
Ұяң дауыссыз дыбыстарды ата?
Қандай мақал-мәтел білесің?
Сөздің одан әрі бөлінбейтін мағыналы бөлімін не дейміз?
Қандай нақыл сөздерді білесің?
Сөз таптарын ата?
Жуан дауысты дыбыстарды ата?
Бұғы
Кетпен Бала
Әже Сандық
Аға
Заттың атын білдіретін сөзді зат есім дейміз.
Зат есімдерге кім? кімдер? не? нелер? деген сұрақтар қойылады.
Суретті диктант.Суреттегі заттардың атын жаз.
302 – жаттығу.Жазбаша.
Жұмбақ.
Қыста жер бетін жабады,
Алкөктемде су болвп ағады.
Жауабын кім тез табады?
Адамға кім? кімдер? деген сұрақ қойылады.
Жануарлар мен заттарға не? нелер? деген сұрақ қойылады.
Тест
1)Қай сөз дұрыс жазылған?
А)Қойан
Ә)Шаян
Б)Тайақ
2)Қай сөзге б әрпін қоямыз?
А)Кіта...
Ә)До...ы
Б)Қа...
3)Қазақ тілінде қанша әріп бар?
А)34
Ә)40
Б)42
4)Туыстық білдірктін сөзді тап?
А)Кереге
Ә)Шегеле
Б)Немере
5)Зат есімнің сұрақтарын тап?
А)Кім? Не?
Ә)Қанша? Неше?
Б)Қандай? Қай?
Сабақты бекіту. Венн диаграммасы.
Үйге тапсырма: 305 – жаттығу.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.