Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Ж.Аймауытов «Әнші» -

Ж.Аймауытов «Әнші»

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1204 | Размер: | Автор: гость
. Оңтүстік Қазақстан облыс
Түркістан қаласы
М.Әуезов атындағы жалпы орта мектебі
Қазақстан Республикасы педагог кадрларының біліктілігін
арттырудың деңгейлі бағдарламалары аясында
екінші (негізгі) деңгей бағдарламасы бойынша мұғалімдерді
оқыту курсын аяқтаған қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Мухиддинова Гулбахар Ғуламидинқызы


2015 жыл

Қазақ әдебиеті Күні 12.01.2015 жыл Сабақ 2 Сыныбы: 7 «В»

Сабақтың тақырыбы Ж.Аймауытов «Әнші»
Мақсаты Ж.Аймауытов туралы түсінік беру,оның «Әнші»әңгімесінің мазмұнын меңгерту
Жұмыс нәтижесі Ж.Аймауытов туралы түсінік алады,оның «Әнші»әңгімесінің мазмұнын меңгереді.
Сілтеме 7-сынып Атамұра баспасы

Әдіс тәсілдер Диалогты оқыту; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; АКТ-ны қолдану; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс.

Ресурстар Флипчарт қағаз,түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы т.б.

Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут

Сабақ жоспары 1. Ұйымдастыру: топқа бөлу
2. Оқушылардың психологиялық ахуалын анықтау, топқа бөлу, топ ережесін қабылдау, мақсат қою .
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
3.Рефлексия
4.Үйге тапсырма

Үйге тапсырма «Әнші әңгімесіні» бөлімдерге бөлу,тақырып қою,жоспар құру

Ойлауды Блум
бойынша жіктеу Мақсат Тапсырма түрі.
Түрткілер. Нәтиже Бағалау
Критерийлер дескриптор Ұпай Жиынтық баға
Білу Үй тапсырмасы
мәтіннің тақырыбы бойынша
білімін анықтау. Қызығушылығын ояту.
Жаңа тақырып
Таныстырылым арқылы Түрткі сұрақтар

Конвер ішіне жасырынған түрлі түсті қағаздар арқылы топқа бөлу
Түрткі сұрақтар арқылы қызығушылығы оянады, білімі анықталады.

Формативті бағалау
Жұлдызшалар арқылы ынталандыру Білім көлемін зерделеу
Сұраққа жауап береді 3
Жартылай жауап береді 2
Қателіктер болды. 1
Түсіну Ж.Аймауытовтың өмірі туралы түсінік алу, «Әнші»әңгімесінің мазмұнын меңгеру Топтық жұмыс
Оқушыларға «Әнші» әңгімесін бөлімдерге бөліп беремін.Оқушылар оқып,топта талқылап , келесі топқы «Қонаққа бару» әдісі арқылы мазмұнын айтып береді. Осылайша оқушылар әңгіменің мазмұнын меңгереді. Тақырыптың мәнін ашады ,түсінеді
ФБ
Бағдаршам Тақырыпты түсіну Тақырыпты түсіндіреді 3
Жартылай түсіндіреді 2
Қателіктер болады 1
Қолдану Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.
1-топ.Әңгіменің кейіпкерлерін теріп жазу
2-топ.Әңгімедегі басты кейіпкерге мінездеме беру
3-топ.Әңгіменің шиеленген жерін айту

Сергіту Бейнежазба бойынша Тақырыпқа сай тапсырмаларды орындайды
ФБ
Сыныптасын бағалау Ізденеді,түсінеді,
тапсырмаларды орындайды Тапсырманы толық орындайды. 3
Тапсырманы жартылай орындайды 2
Қателіктер болады.
1


Талдау Алынған ақпараттар негізінде тәжірибеден өткізу Жұптық жұмыс
Әңгіменің ұнаған жеріне рөлдік ойын ұйымдастыру Алынған ақпарат негізінде білгендерін айтады.

ФБ Ауызша бағалау Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру Рөлдік ойынды дұрыс орындайды 3
Жартылай орындайды 2
Қателіктер жібереді 1
Жинақтау Тақырыпқа байланысты ақпараттарды қайта анықтау Постермен жұмыс
«Әнші»әңгімесінің бір бөлімін постер арқылы түсіндіру Қайта анықтап,жинақтайды Орындай алу құзіреті Постермен жұмыс жасайды,қорғайды 3
Постермен жұмыс жасайды,жартылай қорғайды 2
Постер жасауда,қорғауда қателіктер жібереді. 1
Бағалау Дүниетанымын кеңейту.
Ашық сұрақтар
Әнші Әміре қандай адам еді?
Сен Әміренің орнында болғанда не істер едің?
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
ФБ
Бас бармақ ой ұшқырлығы Ашық сұрақтарға толық жауап береді 3
Жартылай жауап береді 2
Жауабы қысқа болады 1



Тексерілді:
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.