.
.
Тлеуова Гульмира Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1724 | Размер: | Автор: гость«Майдантал» жалпы орта мектеп коммуналдық мемлекеттік мекемесі
математика пәнінің мұғалімі.
Түркістан қаласы
Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Өтілген тақырыптарды қайталау және жүйелеу. Жай бөлшектер және оларға амалдар қолдану дағдыларын қалыптастыру. Жай бөлшектерге қолданылатын амалдарды қайталау. Біліктерін логикалық оймен іске асыра білу.
Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін, өз беттерімен жұмыс жасауын дамыту, математикаға деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға үйрету.
Сабақтың жоспары:
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Үй тапсырмасын тексеру
3. Қайталау сұрақтары
4. Ауызша есептер
5. Кітаппен жұмыс
6. Логикалық жаттығу
7. Тірек кесте
8. “Бағытпен жалғастыр” ойыны
9. Сөзжұмбақ шешу
10. Тест жұмысы
11. Қорытындылау
12. Бағалау
13. Үйге тапсырма
Үй тапсырмасы
Қайталау сұрақтары:
1. Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге қалай келтіреді?
2. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қалай қосады?
3. Бөлшектер қалай көбейтіледі?
4. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз?
5. Аралас сандар қалай көбейтіледі?
6. Өзара кері сандар деп қандай сандарды атайды?
7. Санның бөлігін қалай табады?
8. Бөлшекті бөлшекке бөлу қалай орындалады?
9. Аралас сандарды бөлу амалы қалай орындалады ?
10. Натурал сандарды бөлшекке бөлу қалай орындалады?
11. Бөлігі бойынша санды қалай табады
< 1
Ауызша есептер
Кітаппен жұмыс:
Бөлшектерді оқып жазыңдар
Логикалық жаттығу.
1. Жыл он екі айдың ішінде 30 және 31 сандары ауысып отырады. Ал 28 және 29 сандары қай айда кездеседі?
2. Қосарланып жегілген ат-арбамен Самат 8 шақырым жол жүрді. Оның әр аты неше шақырым жол жүрді?
3. Ағаш үстінде 100 торғай отырды. Аңшы 5 торғайды атып алды. Торғайдың қаншасы қалды?
Тірек кесте.
Бөлшектерді қысқарту арқылы жылдың қазақша атауын кестеде табамыз.
О Я Н Қ
№912 Үлкен шеңбердің радиусы см. Кіші шеңбердің
радиусы одан 3 есе кем. Кіші шеңбердің диаметрін табыңдар.
№919 есеп. Квадраттың қабырғасы см . Оның периметрін табыңдар.
Теңдеуді шешіңдер:
Сөзжұмбақ шешу:
1. Алымы бөліміне тең немесе алымы бөлімінен үлкен бөлшек.
2. Бөлшек сызығының астындағы сан.
3. Бөлшек сызығының үстіндегі сан.
4. О нүктесінен бірдей қашықтықтағы нүктелерден құралған тұйық сызық.
5. Ең кіші жай сан.
6. Координаталық сәуледегі таңдап алынған кесінді.
Тест жұмысы
А/ Б/ В/ Г/
А/ Б/ В/ Г/
А/ Б/ В/ Г/
А/ Б/ В/ Г/
А/ Б/ В/ Г/
Үйге тапсырма: №909, №911, №917.
Тлеуова Гульмира
«Майдантал» жалпы орта мектеп коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Математика пәнінің мұғалімі
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.