.
.
Сабақтың тақырыбы: Жаттығу жұмысы. Жаттығу жұмысы.
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1165 | Размер: | Автор: гостьСабақтың мақсаты: 1. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы
таба отырып, тақырып бойынша игерген білім,
дағдыларын қайталау.
2. Оқушылардың өз ойларын еркін айтуға, сауатты,
көркем жазуға үйрете отырып,сөйлем туралы
білімдерін жетілдіру.
3. Әділеттілікке, таза ұқыпты жазуға, ізденушілікке ,
топта ұйымшыл болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Саяхат сабақ.
Сабақтың типі: Топтық жұмыс.
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, баяндау, талдау, ойын, сәйкестендіру, шығармашылық жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: Суреттер, қима қағаздар, мультимедия, видеолар.
Сабақтың барысы: I. Психологиялық дайындық.
Ойға толып санамыз
5-тік баға аламыз.
Баласындай әр үйдің,
Тату болсын арамыз.
Ендеше балалар бүгін сабақта 5-тік баға алуға жұмыстанайық. Бүгінгі сабағымыз ерекше болғалы тұр, яғни бүгін Астана қаласына саяхатқа бармақпыз. Ол үшін ұшаққа билет алып, жолға шығуымыз керек. Бүгін саяхатқа сыныптағы 4 топ барғалы отыр. Топтар өздерін таныстырсын.
І-топ. Білімділер.
Аты: Білімділер.
Ұраны: Білімді мыңды жығады.
ІІ-топ. Қырандар.
Аты: Қырандар.
Ұраны: Шарықтаған қыранбыз
Біз білімді ұланбыз.
ІІІ-топ. Тұлпарлар.
Аты: Тұлпарлар.
Ұраны: Тұлпардай шабамыз
Оқуда озамыз.
ІV-топ. Сұңқарлар.
Аты: Сұңқарлар.
Ұраны: Сұңқардай биікке ұшамыз
Білімнің шыңына шығамыз.
Ендеше балалар біз үй тапсырмасын орындап келсек билет алып ұшаққа отырған боламыз.
ІІ. Үй жұмысы 210-жаттығу.
Әр топтан сұрап шығу.
Сиыр өріс(тен) келді? Сиыр қайдан келді?
Нұрбол сиыр(ды) қораға кіргізді. Нұрбол сиырды қайда кіргізді?
Апа(м) сиырды сауды. Кім сиыр сауды?
Ендеше біз Астана қаласына келдік. Енді әрі қарай автобусқа мініп саяхатты жалғастырайық. Ол үшін келесі тапсырма.
ІІІ. Көркем жазу.
Дд
Доп дастархан домбыра дуадақ.
Дариға домбыра тартты.
(видео жүреді Автобуспен саяхат)
ІV. Тақтамен жұмыс. (Бәйтерекке саяхат)
212-жаттығу. Сөздерді жазып, байланысын сызбамен көрсету.
Шөп қалың өсті. Атасы шөпті шапты. Біз шөпті тасыдық.
(Бәйтеректің видеосы жүреді)
V. Сергіту сәті: «Көңілді күн» (видео)
VІ. Жатқа жазу. 213-жаттығу. (Хан шатырға саяхат)
Ақыл көпке жеткізер,
Өнер көкке жеткізер
(Хан шатыры видео жүреді)
VII. Ойын. (Океанариумға саяхат)
Сөздер: Сөз тіркестері:
Көбелек, су,Сандуғаш, Кеме ұнады, қонаққа келді,
қуырдақ. бақшада өсті, кітаптан оқыды.
(Океанариум видеосы жүреді)
VIII. Өз бетімен жұмыс. (Джунгли паркіне саяхат)
Әр топ суреттер бойынша шағын әңгіме құрайды. Әңгімелерін дәптерден оқиды.
(Джунгли видосы жүреді)
ІХ. Сәйкестендіру. (Ақордаға саяхат)
І-топ ІІ-топ
қарлығаш ғимарат тақпақ келді
темір алма ащы тұрды
қызыл киді саяхатқа айтты
биік есік ерте шықты
көйлек ұшты қыс айран
ІІІ-топ ІV-топ
домбыра бала балалар жауды
гүл жұлдыз зиянды алды
жарық өсті шөп шапты
ашық аспан бес жәндік
әдепті тартты қар ойнады
Х. «Өз таңдауыңды жаса» ойыны
1. Хабарлы сөйлем дегеніміз не?
2. Сөздерді орнына қой. Аңдар болады тоғайда түрлі.
3. Сұраулы сөйлем дегеніміз не?
4. Сөздерді орнына қой. Өтті мектепте футбол.
5. Лепті сөйлем дегеніміз не?
6. Аққу қос барады ұшып.
7. Сөйлемдегі сөздің байланысын қалай анықтаймыз?
8. Сөздерді орнына қой. Түсті жай қыс биыл.
ХІ. Үй тапсырмасы: 215-жаттығу, ереже.
ХІІ. Мадақтау, бағалау.
ХІІІ. Рефлексия.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.