.
.
Тақырыбы: Жазбаша қосу және азайту Жазбаша қосу және азайту
Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1133 | Размер: | Автор: гостьСабақтың мақсаты: 1. Екі таңбалы сандарды жазбаша ондықтан аттап қосу және
азайтуды игеру.Екі амалмен және бір амалмен шығарылатын
есептерді пысықтай түсу, оларды салыстыру.
2. Логикалық ойлау қабілеттерін арттыру; пәнге
қызығушылықтарын арттыру; білімге деген құштарлығын ояту.
3. Ұйымшылдыққа, топтық жұмыс жасауға тәрбиелеу.
Көрнекілігі: сөз жұмбақ, логикалық тапсырмалар, кесте, т.б
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық
Ой сананы арттыру,
Бүгінгі күн талабы.
Біле білсең бұл дәуір,
Математика заманы.
ІІ топқа бөліну. А) топбасшысын сайлау, өздері тобына ұран шығару.
1.Өткенге шолу.
І топ: Үшбұрыш 7 мысал 147 – бет
ІІ топ: Төртбұрыш. Геометриялық фигуралардың қасиеттері.
ІІІ топ: Көпбұрыш. Ұзындық және оның бірліктері.
IV топ: Шаршы. Уақыт және оның бірліктері.
Бағалау . Топбасшы бағалайды.
2. Тест жұмысы
1. 5 онд + 9 бірл = ? бірл
А) 50 бірл Ә) 95 бірл Б) 59 бірл
2. 73 – 25 = ?
А) 52 Ә) 48 Б) 84
Бағалау.
3. Сандар қатарымен жұмыс.
1) 67 цифрын көркем жазу, қорғау, өрнек құру
2) 67 тақтадан жіктетіп оқыту, көршілерін атату, жұп, тақ екенін ажырату, өрнектерін оқыту.
Матеметикалық диктант.
9 онд – 6 онд = ? онд 1 сағ 40 мин = ? мин
4 дм + 10 см ? см 2 тәул 2 сағ = ? сағ
Бағалау.
4. Зерттеу жұмысы.
- 1,2,3,6 - 5
- 4 - Ш.Ж 149 – бет
Мысал, фигура, есептер, Ш.ж. туралы мәлімет беру.
Бағалау.
Сергіту сәті: 1 мен 5 – ке дейінгі сандарды қолымен, аяқпен, иықпен, баспен жазу.
5. Оқулықпен жұмыс.
Сөзжұмбақ шешу.
І топ: «Жазбаша»
ІІ топ: «қосу»
ІІІ топ: «және»
IV топ: «азайту»
Оқушылар сөзжұмбақты шешіп оқиды.Сөзжұмбақтан бүгінгі сабақтың тақырыбы шығады. «Жазбаша қосу және азайту» деп.
1.2 тапсырманы оқушылар тақтаға орындап түсіндіріп береді.
3 тапсырманы. «Кім жылдам?» ойыны ретінде төрт топтан оқушыларды тақтаға шығарту. Алғаш шығарған топтарды мадақтау.
4 тапсырманы. Екі оқушы тақтаға шығып сызып, қосындысын, айырмасын жазып көрсетеді, мәнін табады.
5 – есеп.
Екі оқушы шығып, орындап болған соң, шешуін салыстырады.
Бағалау.
6. Шығармашылық жұмыс.
І топ: Үшбұрыштар. Оқулықтағы тапсырманы орындайды.
ІІ топ: Төртбұрыштар. Математикалық оқулар.
Т + 10 = 3 + кір =
6 + Н = 5 + ік =
7 + К = С + 10 + а =
100 + ім = Қ + 10 + ақ =
К + 2 + Л = 8 + көз =
ІІІ топ: Көпбұрыштар. Сиқырлы шаршы.
IV топ: Шаршылар. Қосындының мәнінен шыққан өлеңнің атын табу
45 67 37 17 19
+49 + 4 +46 +37 + 42
26 27 43 38
+56 +15 +29 +54
83 61 94
82 92 94 92 94 92 74
42 71 54 94 54 71
Қортындылау, бағалау:
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.