Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Өзім туралы -

Өзім туралы

Сабақ жоспары | Документы | Қосымша сабақ жоспары Загрузок: 0 | Просмотров: 1619 | Размер: | Автор: гость
. Жамбыл облысы, Байзақ ауданы, Амангелді атындағы орта мектебі
Байдаралинова Қарлығаш
Қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі
Қасым Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңі

Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Ақындық өзіндік мұратын таныту, «Өзім туралы» өлеңінің тақырыбы мен идеясын ашу.
Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу мәдениетін, дүниетанымын кеңейту, даралап, деңгейлеп оқытуда өз бетімен жұмыс істеуге, шығармашылыққа дағдыландыру.
Тәрбиелік: Қасым поэзиясы арқылы Отанды, туған жерді сүюге, қастерлеуге, қайсарлыққа, табандылыққа, тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Таныстыру сабағы.
Сабақтың әдістері: Әңгімелеу, талдау, баяндау, деңгейлеп оқыту.
Сабақтың көрнекілігі: Компьютер, интерактивті тақта, өлең жолдары, тірек–сызба.
Пәнаралық байланыс: Музыка, тарих, қазақ тлі.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: Ғ. Мүсіреповтың «Боранды түнде» әңгімесін оқу, теориялық талдау (викториналық сұрақ арқылы).
ІІІ. Үй тапсырмасын қорыту.
Жаңа сабақтың мазмұны.
Қасым Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңі.
1. Ақын туралы өмірбаяндық дерек (слайд, видео-ролик).
а) Қ.Аманжоловтың ақын, сазгер екенін таныту (тірек-сызба).
ә) «Сегіз қырлы, бір сырлы – Қасым» (талдау).
б) Қасым туралы лебіздер (ақындардың сөздері)
2. Ақынның (Өзім туралы» өлеңі (интерактивті тақта).
а) ұжымдық жұмыс. Ақын өлеңдерін топтау (саяси, махаббат, табиғат, көңіл-күй лирикалары).
ә) өлеңдегі ақын бейнесі (СТО топтастыру әдісі арқылы).
3 Деңгейлік тапсырмалар (оқушылар орындайды). Алдымен тақырыптарды атап өту.
І деңгей. Жүйелеп талдау, «Өзім туралы» өлеңін тақырыпшалар бойынша шумақтарды реттеу (кестені толтыру).
ІІ деңгей. Ақынның поэтикалық тіліне талдау жасау:
а) Өлеңдегі көркемдеуіш тәсілдерді табу (теңеу, эпитет, метафора)
ә) Өлеңдегі ұйқас түрлерін анықтау (кесте бойынша).
ІІІ деңгей. Шығармашылық деңгей (тебіреніс немесе эссе жазу).
Тақырыптары: 1. «Сен неткен бақытты едің, келер ұрпақ»;
2. «Өзіммен бірге өлмесін деп өлеңім деп»;
3. «Оқырсың сонда мүмкін өлеңімді»
VІ. Қорытынды: Сауалнама.
Нені меңгердім? Кімді таныдым? Әсерім
VІІ. Үй тапсырмасы: Өлеңнен өздеріне ұнаған шумақты жаттау.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.