Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Ш. Айтматов «Ерте келген тырналар» -

Ш. Айтматов «Ерте келген тырналар»

Сабақ жоспары | Предметы | Әдебиеттен ашық сабақтар Загрузок: 377 | Просмотров: 3572 | Размер: 48.5 Kb | Автор: Тәрбие
. Орта мерзімді сабақ жоспары (1-сабақ) Әдебиет 5-сынып
Пән мұғалімі:Уразова Улдай
Сабақтың тақырыбы: Ш. Айтматов «Ерте келген тырналар» (1-сағат)
Сілтеме : Күнтізбелік жоспар
Сабақтың мақсаты: Жазушы өмірімен танысу, әңгіме мазмұнын түсіну, кейіпкер әрекеттерін саралау

Оқытудың мақсаты: Әдебиет сабағында проблемалық сұрақтар арқылы оқушыны ойлануға, салыстыруға, өзіндік бағалау дағдысын қалыптастыруға үйрету

Міндеті: 1. Жазушы өмірінен мәлімет алу, әңгіменің басты тақырыбын анықтау; мазмұнын меңгеру.
2. Оқиға желісін түсініп, әрі қарай оймен жалғап, сыни ойлауды дамыту.
3. Кейіпкер әрекеті арқылы балалардың жан- дүниесін ұғыну.

Оқыту нәтижелері: 1. Жазушы өмірімен танысады. Әңгіме мазмұнын меңгереді
2. Оқушы ойын сөзбен жеткізеді. Суретпен бейнелейді.
3. Соғыстың жалпы халыққа мектеп оқушыларына тигізген зардабын ұғынады.

Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті

Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру
2.Үй тапсырмасын сұрау
3.Қызығушылықты ояту
Тірек сөздер:
Мұғалім, апай, оқушылар, тырналар, егіс, соғыс кезі, көмек, ерте келген
4.Тақырыпты хабарлау
Ш.Айтматов «Ерте келген тырналар»
І топқа Ш.Айтматов өмірі туралы дерек.
ІІ топқа әңгімеден үзінді. Іңкамал апай
ІІІ топқа әңгімеден үзінді.
IV топ мәтін «Төраға»
«Ортада қаламсап» бойынша жауап беретін оқушыны анықтау

Сергіту сәті
5 «Болжау»
Әгңіме мазмұндалып болған соң соңғы сөйлем оқылады да,
- Әрі қарай не болады?
- Сұлтанмұрат қандайәрекетке барады?
Кесте бойынша оқушы ойын жазады. (1,2 бағанаға)
Мәтін нұсқасы таратылады
6.Мәтіннен сізге ұнаған жері, әсер еткен жері болды ма?
Белгі қойып кету арқылы жауап берушіні таңдайды
Рефлексия
Сабақ соңында оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді.


Оқушыларды топқа бөлу, 1-4ке санату

Қанағат қарын тойғызады. Шығарма

Мәтін құрайды, 7мин
Әр топтан бір бала оқиды. Жақсы мәтін құраған – көшбасшы болады.
Бағалау парағын алады

Слайд көреді
1-4ке санап, 1 лер бір топқа, т.с. отырады.
Оқушылар оқып танысады, топта талқылайды.

Қайта бұрынғы орындарына қайтып барады, өзінің мәтінін түсіндіріп айтады.
Топтан бір оқушы шығып айтады.

Топта талқылап жазады, қорғайды.
Топтық келісуімен бір оқушы жауап береді.
(тақтаға кестеге жазады)

Оқушы салыстырады. 3-бағанды толтырады. Бір оқушы қорғайды.
Жауап береді
Топта сол мәтін бойынша сурет салады. Постерге 10минут

1. Бүгінгі сабақ маған не берді? Не үйрендім?
2. Қандай тапсырмалар ұнады?
Әр топбасшы өз тобына баға береді


Үйге тапсырма : 1. Ш. Айтматов «Ерте келген тырналар» оқуға,
«Іңкамал апай», «Төраға» мазмұны
2. Жоспар құру
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.