.
.
Сабақтың тақырыбы: Есептің жаңа түрімен танысу Баға, саны, құны
Сабақ жоспары | Предметы | Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар Загрузок: 347 | Просмотров: 2335 | Размер: 71.5 Kb | Автор:(бағасы,саны, құны) (60- сабақ)
Сабақтың мақсаты: бағасы, саны, құнын табуға берілген есептер туралы білімдерін қалыптастыру; осындай есептерді шығару тәсілдерімен таныстыру.
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2. Тірек білім, білік, дағдыларын белсендіру.
Есептеу дағдыларын дамыту үшін «Үндемес» ойынын ұйымдастыру пайдалы. Мұңалім мысалдарды айтады, оқушылар жауаптарын карточканың көмегімен көрсетеді:
7-ні 5-ке арттыр;
7-ні 5-ке есе арттыр;
7-ні 5-ке кеміт;
60 пен 0-ді көбейтіндісін көрсет;
45 пен 1-дің көбейтіндісін көрсет, т.б.
Не болмаса «Қақпаға доп сал» ойынын ойнатуға болады. Мақсаты: есептеу дағдыларын дамыту. Тақтаға футбол қақпалары бейнеленеді, қақпа торына, мысалы, 24,27,28 деп сандар жазылады. Әр қатарға белгілі бір уақыт ішінде (3-4 минут) берілген жауаппен барынша көп мысал құрастыру тапсырылады. Бірінші қатар өз қоқпасына жауабы 24, үшінші қатар- жауабы 28 санымен мысалдар жазады. Тиісті жауапқа көбірек мысал келтірген қатар жеңеді.
3.Жаңа сабақ.
Есептің жаңа түрімен таныстыру үшін оқушылармен пратикалық жұмыс ұйымдастырылады.Жинақ полотносында әртүрлі заттардың суреттері қойылған. Мысалы, әрқайсында 5 теңгеден бағасы жазылған 3 самса, 6 теңгеден 6 кәмпит, 4 теңгеден өшіргіштер, 8 теңгеден қарындаш, т.б.
Содан кейін №1-4тапсырмалардың материалдары түсіндіріледі. Оқушылар алдымен заттың бағасын, санын, құнын қалай табуға керектігін өздері тұжырымдап, содан кейін оқулықтан қарағаны дұрыс.
4.Бекіту
Алғашқы бекіту жұмысы үшін оқушылар мұғалімнің көмегімен №5 тапсырманы орындайды. Содан соң жаңа сабақты қалай меңгергендерін тексеру мақсатында кесте толтыру жұмысын өздігінен орындауды тапсыруға болады.
1-нұсқа 2- нұсқа
Бағасы Саны Құны
7 теңге ?дана 28 теңге
5 теңге 4дана ? теңге
? теңге 5дана 45 теңге
3 теңге 9дана ? теңге
6 теңге ?дана 54 теңге
Бағасы Саны Құны
6 теңге ?дана 24 теңге
5 теңге 7дана ? теңге
? теңге 5дана 40 теңге
3 теңге 7дана ? теңге
6 теңге ?дана 36 теңге
Барлық жаттығу жұмыстарын орындап болғаннан кейін мұғалімнің жетекшілігімен №7 тапсырма орындалады, баға, сан, құн арасындағы байланыс анықталады.
5.Өткен тақырыппен жұмыс.
6. Өздік жұмыс ретінде №6 тапсырма ұсынылады (тек көбейтуге өрнек жазу). №8 логикалық тапсырманы оқушылар өздері орындай алады.
7.Сабақты қорытындылау.
Бүгінгі сабақтағы ең маңыздысы не болды?
Не қызықты болды?
Бүгінгі сабақта алған білімдерінді қайда пайдаланасыңдар?
Өздеріңнің жұмыстарына баға беріңдер.
Үйге бөлуге өрнектер жазуға арналған №6жаттығу беріледі. Шығармашылық деңгей: тауарлар мен бағалар көрсетілген суреттер салу, сурет бойынша есептер құрастыру.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.