.
.
Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданы, Мұратсай ауылы, А.Құсайынов атындағы ЖОББМБ-ның ІІ санатты мұғалімі Кадирова Дархан Кадимовна Екі өрнектің квадраттарының айырымы.
Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 306 | Просмотров: 2534 | Размер: 20.4 Kb | Автор: araiСабақтың тақырыбы: Екі өрнектің квадраттарының айырымы.
Сабақтың мақсаты: 1.Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласын пайдаланып, ол формуланы өрнектерді ықшамднауда қолдана білу бейімділігін қалыптастыру;
2.Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеуге көрсетілген формулаларды кері тәртіпте қолдана білу қабілетін қалыптастыру, оқушылардың шығармашылық ізденісін ойлауға икемділігін дамытуғаықпал ету ;
3. Есеп шешімін іздеу, қиыншылықты және білуге шапшаңдыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу;
Сабақтың түрі:білімді, икем және дағдыны жетілдіру.
Сабақтың әдісі:Индуктивті(қарапайымнан күрделіге ауысу) фронтальды(жалпы сұрақ беру) .
Көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютер, таблица, бағалау парағы.
Пәнаралық байланыс:Информатика
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру. оқушылардың назарын сабаққа аудару, оқу құралдарын тексеру.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
Тапсырма беру.
ІІІ. Дұрысформуланы көрсет.(слайдпен)
І. Тест сұрақтары.
5. Логикалық есептер.
№154.
С2-0,25=(c-0.5)(c+0.5)
16-х2=(4-х)(4+х)
144-m2=(12-m)(12+m)
N2-225=(n-25)(n+25)
1.69-b2=(1.3-b)(1.3+b)
y2-1/4=(y-1/2)(y+1/2)
25x2-1=(5x-1)(5x+1)
25/36 -y2=( 5/6-y)(5/6+y)
№155.
X2-9= 0 2)y2-4=0
(x-3)(x+3)=0 (y-2)(y+2)=0
x-3=0; x=3 y-2=0; y=2
x+3=0; x=-3 y+2=0; y=-2
жауабы:-3;3 жауабы:-2;2
№161.
(〖38〗^2-〖17〗^2)/(〖47〗^2-〖19〗^2 )= ((38-17)(38+17))/((47-19)(47+19))=(21*55)/(28*66)=(3*5)/(4*6)=5/8
(〖53〗^2-〖27〗^2)/(〖79〗^2-〖51〗^2 )=((53-27)(53+27))/((79-51)(79+51))=(26*80)/(28*130)=4/7
Слайд 1.
Дұрыс формуланы көрсет.
I.
(а-в)(а+в)=a+b
(a-b)(a+b)=a2-b2
(a-b)(a+b)=a-b
II. 1.a(a2-b2+c2)=a3-ab2+ac2
2. a(a2-b2+c2)= a2- ab2+ac2
3. a(a2-b2+c2)= a3- ab+ac2
III.1. (x-3y)(x+3y)=x-6xy+9y
2. (x-3y)(x+3y)=x2-9y2
3.(x-3y)(x+3y)=x-6xy
V I. 1.12a-24b=12ab(1-2b)
2.12a-24b= 12(a-2b)
3. 12a-24b=6a(2a-3b)
Слайд 2.
Тест сұрақтары.
1. Көпмүшені көпмүшеге көбейтуге мүмкіндік беретін формуланы:
А) жылдам көбейту формуласы;
Ә) қысқаша көбейту формуласы;
Б) теріс сандарды көбейту формуласы;
2.Екі өрнектің айырмасының олардың қосындысына көбейткенге тең өрнекті:
А) екі өрнектің қосындысының квадраты;
Ә) екі өрнектің айырмасының квадраты;
Б) екі өрнектің квадраттарының айырмасы;
деп атайды.
Логикалық есептер.
Арман, Аян,Абзал ағайынды үшеуі әр түрлі сыныпта оқиды. Абзал Арманнан, ал Аян Абзалдан кіші емес. Бұл үйдін үлкені, ортаншысы, кішісі кім?
Әкесі баласынан 25 жас үлкен, неше жылдан кейін әкесі баласынан 30 жас кіші боады?
Екі әке, екі баласымен үш жүз теңгені тең етіп 100 теігеден бөліп алды. Ол қалай түсіндір.
Оқушыларды бағалау.
Үйге тапсырма.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.