Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Ондық бөлшектерді азайту -

Ондық бөлшектерді азайту

Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 269 | Просмотров: 1465 | Размер: 19.8 Kb | Автор: arai
. Ондық бөлшектерді азайту
Сейтенова М.С.
математика пәні мұғалімі
№52 МГ. Астана қаласы
Мақсаты: Оқушылардың ондық бөлшектерді қосу,азайту
тақырыптары бойынша алған білімдерін толықтыру,бекіту.
Дамытушылық: Оқушылардың іскерліктерін,білімін дамыту.Ойындар арқылы қызығушылықтарын оята отырып,еңбектене білуге үйрету.
Тәрбиелік:Шыдамдылыққа,ұйымшылдыққа,топ үшін жұмыс жасай білуге үйрету.
Сабақтың түрі:Қайталау,білім бекіту сабағы
Сабақтың әдісі:Деңгейлеп-саралап оқыту элементтері қолданылған жарыс түріндегі ойын сабақ.
Көрнекілігі:карточкалар,кестелер.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі:
2.Сабақ жоспарымен таныстыру;
3.Үй тапсрымасына шолу,ережелерді қайталау;
4.Топ атауын беру;
5.Ойын «Кім мәреге бұрын жетеді?»;
6.Тест «Кім жылдам?»;
7. «Математикалық лото»;
8.Топ басшылары жарысы;
9.Сабақты қорытындылау;
10. «Менің бүгінгі сабақтан алған әсерім»ой қорыту;
11.Үйге тапсырма беру;
1.Топ атауын табу.
Шарты:1) Амалдарды тез орындау арқылы,есептерді шығарып,жауапқа сәйкес әріптерді орналастыру.2) Оқушыларды таңдау реті:а)алғашқы 10 оқушыны ретімен санап ,ішінен 10 бөлгіштері болатын 1,2,5,10 таңдап алу. ә)10-нан бастап 5-тің еселіктерінің ішінен 10-ның еселіктерін таңдау:10,20,30,40,50,60.
0,35+0,8=1,15Қ
18,15+13,125=31,273О
3+12,5=15,5С
0,25+0,75=1У

49,7-3,6=46,1 А
3,508+0,275=3,783З
5,607-0,193=5,141А
17,5-8,005=9,495Й
25,956-15һ10,956 Т
15-0,65һ14,35 У
Оқушы маркермен ақ қағазға орындап көрсетеді,әріпті апарып іледі.
1,15 31,273 15,5 1
Қ О С У

46,1 3,783 5,414 9,495 10,956 14,35
А З А Й Т У

II. «Кім мәреге бұрын жетеді?»

18-у=4,15
4,8-2,9+6,3 5,6+6,4-3,8
8,65-7,05
7,23+3,07
1,6
10,3 8,2 13,85

0,2+1,4
91,15-80,85

III. «Кім жылдам» жұптасып,сәйкестендіру тестін орындау.

I нұсқа.
Сәйкестендіру тесті.Дұрыс жауаптарын тауып сызықпен қос.
1 9,4+7,3= 2,18
2 4,6-2,85= 16,7
3 6-3,82= 1,75
4 3,54+1,44= 4,98
5 24,541+20= 29,002
6 21,612+7,39= 4,245
7 13,245-9= 44,541
IIнұсқа.
Сәйкестендіру тесті. Дұрыс жауаптарын тауып сызықпен қос.
1 7,3+9,4= 3,55
2 6,4-2,85= 16,7
3 10-3,82= 6,18
4 13,245-10= 38,612
5 35,612+3= 3,245
6 7,39+21,612= 29,002
7 14,5-5,69= 8,81

IV « Математикалық лото» ойыны
I топ
356+0,3 14-2,5 6,7+3,3
18,3-7,65 8+3,49 15,25-4

1,95 15,5 0,1
96,46 0,35 15

II топ
6,25-4,3 12+3,5 13,5-13,4
96,3+0,16 8-7,65 8,7+6,3

356,3 11,5 10
10,65 11,49 11,25

V.топ жетекшілерінің сайысы:
I топ басшысына тапсырма
Теңдік тура болатындай етіп,тиісті жеріне үтір қой.
1/14+176
2/37+586=956
II топ басшысына тапсырма
Теңдік тура болатындай етіп,тиісті жеріне үтір қой.
1)5+999=1499
2)83+388=8688
VI .Сабақты қорытындылау.
Әр топтың алған ұпай санын есептей отырып,жеңімпаз топты анықтау,оқушыларды бағалау. Бағалау парағының есебі
VII «Менің бүгінгі сабақтан алған әсерім» оқушылардың айтылған пікірлерін тыңдау.
VIII.Үйге тапсырма №1061
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.