Наставник - сайт Открытых уроков. Учителя Казахстана. Образование в Казахстане
.
.
Параллель түзулер. -

Параллель түзулер.

Сабақ жоспары | Предметы | Математикадан ашық сабақтар Загрузок: 288 | Просмотров: 1920 | Размер: 106.0 Kb | Автор: arai
. Убаисова Айнура Сарсенбековна
Қарағанды облысы,Қарқаралы қалаы №44 орта мектеп
Сабақтың тақырыбы: Параллель түзулер.
Сабақтың мақсаттарының бағыттары Сабақ мақсаты
Білім беру Параллель түзулер тақырыбын оқып үйренуде анықтамасын,параллель кесінділер ұғымын,теореманы дәлелдеуді,аксиоманы қолдана білу іс-әрекеттерін ұйымдастыру.
Тәрбиелеу Сабақ барысында тапсырмаларды орындауда ұлттық дүние таным мәселелеріне қатысты танымдық-тағылымдық ой-пікір туындату,ізденіске ықпал ету.
Дамыту Оқушының танымдық объектіні /анықтама,теорема,аксиома,есептерді/ талдай білу дағдыларын дамыту және ой ұшқырлығын ұштауға жағдай жасау.

Сабақтың барысы:
Сабақтың дидактика
лық кезеңдері Жұмыс бағыттары мен әр дидактикалық кезең мақсаты Сабақтағы дидактикалық кезең мазмұны Жұмыс тәсілдері, әдіс-формалары Берілетін уақыт
Ұйымдастыру кезеңі Балалардың сабаққа қатысуын тексеру, зейінін мақсатқа бағыттау Тәсілі:
сұрақ-жауап
Формасы:
ұжымдық 1 мин
Мақсат қою Сабақтың оқушылармен бірлесе атқарылар жұыс бағытын анықтау Параллель түзулер анықтамасын,параллель кесінділер,сәуле мен түзудің ,кесінді менсәуленің ,екі сәуленің параллельдігін түйсінуге бағыттау. Тәсілі: мәліметтер беру 1 мин
Жаңа сабақты түсіндіру • Оқушы қызығушылығын тудыратын сұрақтар беру.
• Өз пікірін айта білуіне мүмкіндік беру.
• Практикалық жеке құндылықтарын сезінуіне біліктерін толықтыруға бағдар беру.
• Проблемаларды тұжырымдау және оның шешу әдістерін ұсынуына ,ізденіске бағдарлау.
• Өз пікірін дәлелді тұжырымдауға мүмкіндік беру.
• Өткен сабақтағы білімдері негізінде түсінік бере отырып,Параллель түзулер анықтамасын өздеріне тұжырымдату.
• М нүктесі арқылы өтетін а түзуіне параллель түзуді сал.
• Параллель кесінділерді сал.
а/

б/

в/

Әдістері:
ой тудыру

Қорытынды пікір алмасу

Жеке тапсырмалар арқылы ізденіске жетелеу

Формасы:
топтық 5-7 мин
Жаңа сабақты бекіту
Тапсырмаларды орындата отырып бұрынғы,бүгінгі білімдерін пайдалана отырып,практикалық негізінде ізденіске ,өз ойын аита білуге қолайлы сәт тудыру.

Практикалық тапсырма
1/

2/



Әдісі: тұжырымды пікір айту
Дәлелдерге сүйену.

Формасы: топтық,жекелей. 5-6 мин
Жаңа сабақты пысықтау Сыныпты төрт топқа бөліп карточка арқылы жұмыс жасау. Есеп шарты бойынша өз идеяларын дәлелдеу Шығармашылыққа жетелеу.

Формасы: топтық 15 мин
Бағалау Оқушы пікірі мен жұмысын бағалау. Не үйрендік Топтағы және жеке оқушының еңбегін бағалау. 2-3 мин
Үй тапсырмасы Сыныпта талданған жұмыстар негізінде өзіндік жұмыстарын даярлау. есепті зерттеу. Қосымша материал мен жұмыс істей білу,жауапкершілікті сезіну 3-4 мин
Жаңа сабақты қорыту Үй тапсырмасын дұрыс орындауға бағыттау

Үй тапсырмасын дұрыс орындауға бағыт беру. № №
Есетер арқылы өз ойларын сауатты жеткізе білуге ықпал ету.
Қорытынды пікірг аитуға баулу.
Формасф: ұжымдық. 4-5 мин
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.