.
.
Класы: 9«ә» «Хрущев кезеңіндегі» Қазақстан өнеркәсібінің дамуы
Сабақ жоспары | Предметы | Тарихтан ашық сабақтар Загрузок: 482 | Просмотров: 7752 | Размер: 16.2 Kb | Автор:Пәні: Қазақстан тарихы.
Сабақтың тақырыбы: «Хрущев кезеңіндегі» Қазақстан өнеркәсібінің дамуы
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға топтық жұмыс арқылы тақырыптың мәнін аша отырып,бірін-бірі тыңдауға, бағалауға бейімдеу . Н.Хрущевтың аграрлық саясаттағы «жаңа курсы» және оның Қазақ КСР жүзеге асырылуы, Қазақстанда тың және тыңайған жерлерді игеру, тың игерудің экономикалық, экологиялық және демографиялық салдары; 1950 жылдың ортасындағы сталинизмнен бас тарту әрекеті, «Хрущев жылымығы», Қазақстандағы билік басындағы дағдарыс, Теміртаудағы 1959 жылғы оқиға жөнінде мағұлмат алмасу.
Сабақтың түрі:Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: топтық жұмыс, сұрақ –жауап.
Күтілетін нәтиже:
1.Оқушылар өз ойларын еркін жеткізе алады;
2.Бірін-бірі тыңдай біледі;
3.Бірін-бірі бағалай біледі;.
4.Топтасып жұмыс жасай біледі;
5.Өзін-өзі реттей алады;
Кезеңдері,уақыты: Мұғалім әрекеті: Оқушы әрекеті: Бағалау Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық дайындық жүргізу
5 мин Амандасу. Оқушылар назарын сабаққа аудару. «Қарлы кесек » тренингін ұйымдастыру. Класс оқушыларын топқа бөлу.
«Қарлы кесек» тренингі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.Оқушылар шеңбер жасап тұрып,сілкіну арқылы бойындағы жағымсыз энергияларынан арылады.
Кеспе қағаздар таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді:
1-ші топ КСРО
2-ші топ Ресей
3-ші топ Қазақстан
Ақ қағаздар
Кеспе қағаздар
Қызығушылығын ояту:
Миға шабуыл
5 мин Ой қозғау кезеңінде өткен тақырыптарға байланысты сұрақтар қою арқылы қызығушылығын оятамын.
Сұрақтарға жауап береді. Басбармақ арқылы бағалайды
Мағынаны тану:
15 мин Топқа бөлінген оқушыларға тақырыпшаларды бөліп береді.
1-ші топ Н.Хрущевтың аграрлық саясаттағы «жаңа курсы» және оның Қазақ КСР жүзеге асырылуы;
2-ші топ. Қазақстанда тың және тыңайған жерлерді игеру, тың игерудің экономикалық, экологиялық және демографиялық салдары;
3-ші топ Хрущев жылымығы», Қазақстандағы билік басындағы дағдарыс, Теміртаудағы 1959 жылғы оқиға 1-ші топты:
2 жұлдыз. 1 ұсыныс арқылы бағалайды
2-ші топты:
Бағдаршам түстері арқылы бағалайды
3-ші топ:
Үш шапалақ арқылы бағалайды Плакат, маркер, компьютер, суреттер т.б
Сергіту сәті:
3 мин Сергіту сәтін ұйымдастырады «Қызыл өрік» биін билеу арқылы сергіп алады
Класс оқушыларын 2-ші рет топқа бөлу геометриялық фигуралады: шеңбер, төртбұрыш, үшбұрыш таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді Кеспе қағаздар
Рефлексия:
12 мин Сабақты қорытындылауды ұйымдастырады. Бағалауды ұйымдастыру. Арттерапия әдісі арқылы сабақты қорытындылау. Топтар бір-бірінің басталған ойын аяқтайды. Бас бармақ арқылы бағалау Плакат, маркер т.б
5 мин
Үйге тапсырма беру Тақырыпты оқу. Қосымша мағұлмат жинау.
Скачать методички (классные уроки) для учителей по разным предметам: история, литература, физика. Как провести урок с учеником, вам поможет грамотно составленный план урока. Занятия по математике, литературе, физике, информатике, химии, психологии.
.